У периоду од 28.04.-30.04.2017. године Техничка школа из Ивањице је била домаћин  XX Републичког такмичења ученика средњих стручних школа Републике Србије у подручју рада шумарство и обрада дрвета. На такмичењу је учествовало 11 школа из наведеног подручје рада и то:

  1. Политехничка школа Суботица
  2. Техничка школа „ДРВО АРТ“ Београд
  3. Друга техничка школа Крагујевац
  4. Шумарска школа Краљево
  5. Средња грађевинска и дрвопрерађивачка стручна школа, Апатин
  6. Техничка школа „Милева Марић – Ајнштајн“ Нови Сад
  7. Средња школа Грделица
  8. Прехрамбено-шумарска и хемијска школа Сремска Митровица
  9. Политехничка школа „Милутин Миланковић“ Крушевац
  10. Хемијско-технолошка школа Врање
  11. Техничка школа Ивањица

 Уз одличну организацију и гостопримство школе домаћина, такмичење је реализовано из области шумарства, обраде дрвета и пејзажне архитектуре распоређених у 8 такмичарских дисциплина:

  1. Техничко цртање
  2. Технологија материјала
  3. Финална обрада дрвета – квиз знања
  4. Практичан рад – столар
  5. Практичан рад – тапетар
  6. Шумарски полигон
  7. Цвећарство и декоративна дендрологија
  8. Аранжирање биљног материјала
DSC_3799
DSC_3804
DSC_3868
DSC_3909
DSC_3936
DSC_3948
DSC_3966
DSC_4006
IMG_0026
IMG_0037

Екипни победник XX Републичког такмичења ученика средњих стручних школа Републике Србије у подручју рада шумарство и обрада дрвета је Техничка школа из Ивањице.

 ПЛАСМАН УЧЕНИКА У ПОЈЕДИНАЧНИМ ДИСЦИПЛИНАМА

Техничко цртање

  1. Марија Ђелић, Техничка школа Врање
  2. Јован Симић, Политехничка школа „Милутин Миланковић“ Крушевац
  3. Драгана Ђорђевић, Средња школа Грделица

Технологија материјала

  1. Дејан Обреновић, Техничка школа Ивањица
  2. Ђорђе Петровић, Друга техничка школа Крагујевац
  3. Александар Ђурић, Средња школа Грделица

Финална обрада дрвета – квиз знања

  1. Техничка школа “Милева Марић-Ајнштајн” Нови Сад
  • Јелена Шарац
  • Зорица Радмановић
  • Наташа Рацковић

2. Техничка школа Ивањица

  • Бошко Крушчић
  • Славко Тошовић
  • Дејан Обреновић 

3. Техничка школа Врање

  • Марија Ђелић
  • Милица Стојановић

Практичан рад – столар

  1. Бојан Милошевић, Техничка школа Ивањица
  2. Радивоје Гојковић, Техничка школа “Дрвоарт” Београд
  3. Александар Дељанин, Политехничка школа “Милутин Миланковић“ Крушевац

Практичан рад – тапетар

  1. Шабан Гери, Техничка школа “Милева Марић-Ајнштајн” Нови Сад
  2. Милош Јовановић, Техничка школа Ивањица
  3. Тијана Васиљковић, Техничка школа „Дрвоарт“ Београд

Шумарски полигон

  1. Срећко Пешић, Шумарска школа Краљево
  2. Урош Ћурчић, Шумарска школа Краљево
  3. Мирослав Мандић, Техничка школа „Милева Марић-Ајнштајн“ Нови Сад

Цвећарство и декоративна дендрологија

  1. Кристина Бељаковић, Шумарска школа Краљево
  2. Милица Шијан, Техничка школа “Милева Марић-Ајнштајн” Нови Сад
  3. Кристина Ремете, Политехничка школа Суботица

Аранжирање биљног материјала

  1. Милена Стевић, Шумарска школа Краљево
  2. Jован Тотић, Техничка школа „Дрво Арт“ Београд
  3. Габриела Цеитлер, Политехничка школа Суботица
Tehnicka skola Ivanjica I mesto
DSC_4384
DSC_4339
DSC_4329
DSC_4319

ЕКИПНИ ПЛАСМАН ШКОЛА УЧЕСНИЦА

Обрада дрвета

  1. Техничка школа Ивањица
  2. Техничка школа „Милева Марић-Ајнштајн“ Нови Сад
  3. Политехничка школа „Милутин Миланковић“ Крушевац

Шумарски полигон

  1. Шумарска школа Краљево
  2. Техничка школа „Милева Марић-Ајнштајн“ Нови Сад
  3. Прехрамбено-шумарска и хемијска школа Сремска Митровица

Пејзажна архитектура

  1. Шумарска школа Краљево
  2. Политехничка школа Суботица
  3. Техничка школа “Милева Марић-Ајнштајн“ Нови Сад