Дана  13. априла 2016. године, у  Дому  културе  у  Ивањици, примаријус  др.  Петар  Боровић  у  сарадњи  хуманитарном организацијом АДРА из Београда, Техничком  школом  и  Црвеним  крстом  Ивањица,  одржао  је  предавање  о штетности алкохолизма.

Предавање је, уз присуство великог број ученика Техничке  школе,  одржао примаријус доктор Петар Боровић.

Ученици су се, пратећи излагање доктора Боровића, упознали са великим  проблемима које алкохол може да донесе како појединцу,  тако и његовој породици и  друштву у целини.

Преко слика и филмова, наглашене су последице које конзумирње алкохола оставља на људски организам са посебним акцентом на појаву великог броја можданих и срчаних удара.

IMG_3695 1200x900

Педагог Техничке школе Мирјана Ненадић истакла је да алкохол узима све више маха међу младима,  па  је  самим  тим  циљ   едукације  сузбијање  ове  појаве  међу ученицима.

Дугогодишње искуство доктора Боровића, младима Техничке школе ће помоћи да схвате погубност конзумирања алкохола, као врло израженог опште друштвеног проблема.