У четвртак, 23. јануара 2020. године ученици одељења IV/4 и IV/5 Техничке школе посетили су Градску библиотеку „Светислав Вуловић“ у Ивањици са школским библиотекарима.

Циљ посете био је упознавање ученика са дугом историјом и огромним богатством ове установе када је реч о разноврсности, старости и квалитету књижне грађе. Циљ је такође био и представљање различитих могућности у погледу приступа целом фонду библиотеке, као и могућности коришћења грађе током студирања, будући да су у посети били матуранти Техничке школе, који ће наставити школовање по завршетку средњег образовања.

Gradska biblioteka 1
Gradska biblioteka 3

Ова посета била је и један од видова сарадње који школска библиотека остварује  са Градском библиотеком од почетка самосталног функционисања, будући да се ради о једној од најстаријих и најбогатијих установа културе у Ивањици.