Дигитална недеља у Србији (“Alldigitalweek”) је недеља кампање, различитих радионица и промоција којима желимо да пошаљемо снажну поруку да је време да се укључе у све активности бољег разумевања и што већег коришћења дигиталних средстава.

Медијски едукативни центар обележио је дигиталну недељу у Србији од 25.3.2019 до 31.3.2019. Ове године, уместо назива “Онлајн недеља”, дигитална недеље носила је нови назив – “ALL DIGITAL WEEK”.

Ове године Дигитална недеља је  реализована у Техничкој школи на тему: “Медијска и дигитална писменост у средњој школи”.

Ученици наше школе су кроз одређене активности упознали учесникеса темом “Медијска и дигитална писменост у средњој школи”. Активности ученика су укључивале рад са  ученицима завршних разреда основних школа и ученицима наше школе.

22 002 [1200×900]
22 001 [1200×900]
online 005 [1200×900]
online 001 [1200×900]
online 004 [1200×900]

Од понедељка 25.03.2019. до петка 29.03.2019. у Техничкој школи Ивањица у оквиру обележавања Дигиталне недеље активности су биле подељене на радионице:

• “Критичко промишљање и дигитална писменост”
  • “Припреми се за матурски испит”
  • “ ИКТ вештине у савременом друштву”
  • “Дигитална писменост у Техничкој школи”
  • “Сигурност и поверење у ИКТ”

У оквиру четврте радионице, наши драги гости, били су нам ученици из основних  школа “Милинко Кушић” и “Кирило Савић”

Циљеви дигиталне недеље су да помогну ученицима да:

• Упознају нашу школу и образовне профиле који постоје у њој
  • Науче основне команде у програму Scratch
  • Науче да креирају програме првог нивоа у програму Scratch
  • Тестирају своје знање преко дигиталног барометра
  • Науче да напишу CV , мотивационо писмо и пословно писмо
  • Науче да припреме матурски рад у програму Word
  • Науче шта су медијска и дигитална писменост
  • Наведу врсте куповине преко интернета

Ученици четвртог разреда  Вукићевић Вељко IV3, Баћко Јелић, Љубица Продановић, Душан Поледица , Маричић Лазар IV1, трећег разреда Бојовић Анђела, Ђоковић Деса, Драшковић Данка, Алексић Ђорђе, Александра Луковић III6, другог разреда Богдан Златић II1, наставници Драгана Богдановић, Јелена Богдановић и Илија Татовић учествовали су  у изради паноа и других промотивних материјала.

Ученици и наставници који су припремили презентације су: Баћко Јелић, Љубица Продановић, Душан Поледица и Маричић Лазар IV1, Богдан Златић II1, настаници Јелена Богдановић, Драгана Богдановић и психолог Дејан Вукићевић.

Ученици и наставници који су учествовали у припреми материјала за образовне профиле у Сцратцху су Ђоковић Санела, Оцокољић Давид, Драмићанин Филип, Јелић Бојан, Коларевић Иван, Савић Благоје, Боровић Бојан II3, Маринковић Слађан, Нешковић Милан, Симовић Жељко, Симовић Дејан, Пурић Лазар, Ковачевић Иван III3, Богдан Златић II1, Авејић Мирослав, Мићић Средоје ИВ3 и наставник Драгана Богдановић.

Током свих пет дана дигиталне недеље ученици различитих смерова наше школе реализујући разне активности заједно са менторима подигли су ниво свести и заинтерсовали учеснике за употребу нових технологија и Интернета.

Активности са дигиталне недеље прослеђене су:

• Медијском едукативном центру
  • Школској управи у Чачку
  • Просветном прегледу
  • Ивањичком сајту

Медији:

• Ивањички радио
  • ТВ Мелос

За потребе Дигиталне недеље креиране су посебне странице на сајту:

Тим за Дигиталну недељу 2019. чинили су:

• Драгана Богдановић
  • Мирјана Ненадић