ДАН БЕЗБЕДНОГ ИНТЕРНЕТА 2019.

У уторак 26.2.2019. у Техничкој школи Ивањица у оквиру обележавања Дана безбедног интернета реализоване су активности:

1. Презентација “Дан безбедног интернета” ученика Техничке школе
  2. Презентација “Правила понашања на интернету, комуникација на интернету и ауторизација” ученика Техничке школе
  3. Приказ стрипа “Правила понашања на интернету”
  4. Презентација “Најгоре лозинке које смо бирали у 2017.години” ученика Техничке школе
  5. Анкета- са сајта паметно безбедно
  6. Презентација “Насиље на интернету и како реаговати” ученика Техничке школе
  7. Приказ стрипа “Насиље на интернету”
  8. Приказ филма:

• Cyberbullying
  1. Презентација “Идентитет на интернету” ученика Техничке школе
  2. Анкета- Да ли имате проблема са зависношћу од интернета? (анкета-тест)
  3. Презентација “Зависност од интернета” ученика Техничке школе
  4. Дискусија са психологом школе на тему зависност од интернета
  5. Презентација “Шта је интернет зависност?” ученика Техничке школе
  6. Презентација “Утицај и последице Yоутубе-а на децу”ученика Техничке школе
  7. Презентација “Зависност од видео игара као ментална болест” ученика Техничке школе
  8. Резиме данашних акивности
  9. Пано утисака на ЛиноИт табли
  10. Подела флајера

Све презентације налазе се на следећем сајту:

Дан безбедног интернета (Safer Internet Day, DBI)  одвија се у организацији мреже Insafe (www.saferinternet.org) сваког фебруара да би се промовисало безбедно и одговорније коришћење онлајн технологије и мобилног интернета, нарочито међу младима и децом у читавом свету. Сваке године организује се на стотине јавних догађаја да би се подизала свест људи о проблемима у вези са безбедним коришћењем интернета.

Ове године Дан безбедног интернета је први пут реализован у Техничкој школи на тему: “Заједно за бољи интернет”.

m_1259
m_DSC_1230
m_DSC_1236

Циљеви дана безбедног интерента су помогање ученицима да:

1. Науче које све опасности вребају са интернета
  2. Науче које врсте електронског насиља постоје
  3. Како да заштите своје корисничке налоге
  4. Науче начине комуникације на интернету
  5. Науче које су могуће последице од зависности од интернета

Ученици и наставници коју су припремили презентације: Петар Нешовановић, Богдан Златић II1, Нађа Ђорђевић, Ивана Тошовић и Шулубурић Катарина IV5,  Лишанин Стефан и Милица Зарић II3, Драгана Богдановић (наставник).

Филмове припремили Баћко Јелић, Драмићанин Михаило IV1 са професорком Јеленом Богдановић и Драгана Богдановић.

Паное урадили: Олгица Луковић и Продановић Кристина IV2 са професорком Милицом Бошковић, Богдан Златић и Петар Нешовановић са професорком Јеленом Богдановић,  професорке Драгана Богдановић, Јелена Богдановић и Милица Бошковић. Пет паноа је представљено са Онлајн недеље 2016-Кликни безбедно и насиље на интернет.

Ученици који су представљали презентације у оквиру Дана безнедног интернета:

Анђела Танасковић, Марија Цветковић, Олгица Луковић IV2, Богдан Златић II1, Баћко Јелић IV1, Момчило Карапетровић IV5, Ана Зечевић, Сара Танкосић  IV4 , Милица Зарић и Стефан Лишанин II3.

Стрипове представљали Душан Поледица, Продановић Љубица IV1 и Драгана Богдановић (наставник).

Ово је једно искуство за нас више и потрудићемо се да  од следеће године постане редовна пракса.

За потребе Дана безбедног интеренета  креирана је LinoIt табла

Тим за Дан безбедног интернета